Fatmir Xhafaj siguron votat për t’u bërë deputet

Nga Exit News
Fatmir Xhafaj siguron votat për t’u bërë deputet

Fatmir Xhafaj ka siguruar më shumë se 10 mijë vota, të nevojshme për të kaluar në listën fituese të deputetëve të PS-së, në Tiranë.

Ai ka fituar 12 564 vota. Xhafaj është kandidati më i votuar i PS-së në Tirane. Pas tij renditet Belinda Balluku dhe Orlando Rakipi.

Rakipi u rendit i 30-ti në listën e PS-së për Tiranën, por me votat e fituara 11, 574 kalon në listën fituese.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>