Franca merr në fund të javës vaksina nga AstraZeneca

Nga Exit News
Franca merr në fund të javës vaksina nga AstraZeneca

Franca do të marrë në fund të javës doza të vaksinës AstraZeneca, njoftoi kryemistri Jean Castex.

Sipas tij, kjo do të ndihmojë në fushatën e vaksinimit në vend. Ai theksoi se vendi do të marrë 7 milion vaksina në fund të shkurtit dhe marsit.

Në lidhje me mundësinë e një karantine të dytë mbarëkombëtare, Castex tha se për momentin nuk po mendohet një gjë e tillë. Shifrat në Francë nuk janë në nivele shqetësuese, theksoi ai.

Franca është një prej vendeve më të prekura nga Covid-19. Që prej fillimit të pandemisë, ajo rregjistron 3.27 milionë të infektuar dhe rreth 78 mijë viktima.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme