Gjiknuri, nuk kemi blerë votat e deputetëve të opozitës parlamentare

Nga Exit News
Gjiknuri, nuk kemi blerë votat e deputetëve të opozitës parlamentare

Damian Gjiknuri përfaqësuesi i PS-së në Komisionin e Posaçëm të Reformës hodhi poshtë akuzat se PS ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit.

“Marrëveshja e 5 qershorit nuk është prekur. As te koalicionet dhe as te pikat e tjera si financimi i Partive, hapja e listeve etj”, u shpreh Gjiknuri për gazetaren Eni Vasili, në emisionin Open, të hënën.

Ai theksoi se janë ndryshuar vetëm “nenet për koaliconet”. Gjiknuri hodhi poshtë akuzat që mazhoranca ka blerë votat e deputetëve të opozitës parlamentare.

“Këto janë histori, spekullime politike. Të dalin ato që janë blerë”– tha Gjiknuri.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>