Greqia do t’i dhurojë Shqipërisë 20 mijë doza vaksinash kundër COVID-19

Nga Exit News
Greqia do t’i dhurojë Shqipërisë 20 mijë doza vaksinash kundër COVID-19

Greqia do të furnizojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me vaksina kundër COVID-19, tha të enjten zëdhënësja e qeverisë greke.

Kjo lëvizje do të bëhet në koordinim me Bashkimin Europian njoftoi zëdhënësja e cila shtoi gjithashtu se secili vend do të marrë nga 20 mijë doza vaksinash, raporton Reuters.

Në fjalën e zëdhënëses së qeverisë nuk u bë e ditur kur do të bëhet dorëzimi i dozave dhe për cilën vaksinë bëhet fjalë.

Në Shqipëri që prej fillimit te pandemisë kanë ardhur mbi 800 mijë vaksina të ndryshme, si Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe SputnikV.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme