Grupi parlamentar i PD mblidhet të diskutojë oponencën ndaj programit qeverisës

Nga Exit News
Grupi parlamentar i PD mblidhet të diskutojë oponencën ndaj programit qeverisës

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur të mërkurën në një takim që ka në fokus seancën e së enjtes në Kuvend ku pritet të miratohet qeveria e re dhe shpaloset programi i saj.

Temat e diskutimit në mbledhje janë sektorët e qeverisjes për të cilat deputetët e PD pritet të bëjnë oponencë në Kuvend.

Menaxhimi i pandemisë, pasojave të tërmetit si dhe situata e kriminalitetit janë disa nga çështjet që PD pretendon se socialistët kanë dështuar.

Në seancën e së enjtes, Kuvendi pritet të miratojë kabinetin e ri qeveritar pasi ata u dekretuan edhe nga Presidenti Meta.

Kryeministri Rama pritet që të shpalosë programin e qeverisjes, i cili bazuar në premtimet gjatë fushatës do të mbështetet në turizëm, bujqësi dhe përfundimin e rindërtimit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>