Hajdari garon me parti të re në 2021

Nga Exit News
Hajdari garon me parti të re në 2021

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari konfirmoi të hënën se do të garojë me partinë politike u ‘Nisma’, në zgjedhjet e 2021.

“Padyshim që do të marrim pjesë, do të jemi me një lëvizje të re dhe kjo lëvizje të re tashmë e ka emrin e saj dhe e ka emrin ‘Nisma’. Në çdo qytet që kemi vajtur dhe kemi takuar njerëz kanë treguar shumë interes dhe ky shpërthim mediatik që krijoi janë e fundit na ndihmoi në mënyrën sesi reaguan njerëzit. Njerëzit janë të lodhur duke votuar 3-4 njerëz dhe tani duan diçka të re”, deklaroi deputetja Hajdari për gazetaren Ilva Tare, në Ilva Now.

Ajo sqaroi më tej seorganizata e shoqërisë civile “Nisma Thurrje” është diçka tjetër nga partia politike “Nisma”.

“Nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën. Mbetet për tu caktuar në të ardhmen se cili prej tyre do të angazhohet dhe të kandidojnë në zgjedhjet e ardhshme. Ka pasur goxha kureshtje për mënyrë se si do të funksionojë”, theksoi Hajdari.

2 komente

  1. e di rama 12 Tetor, 2020 në 11:14 pm

    Dhe kjo gjeja e re qe duan njerezit je ti moj idjote…. o idjote.qe nuk vlen asnje gje …boll u bere lolo se le.nam do djegesh dhe nismen thurje

  2. Dede Deda 14 Tetor, 2020 në 3:04 pm

    Po rrogat e depoteteve që do zgjidhesh kush do ti pagoaj moj idiote? Apo me taksat e popullit?

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme