Hidhet shorti i Champions League, PSG dhe Man City përballen në fazën e grupeve

Nga Exit News
Hidhet shorti i Champions League, PSG dhe Man City përballen në fazën e grupeve

Të enjten është përcaktuar ndarja e ekipeve në grupe për sezonin e ri të Champions League 2021-2022.

Shorti ka vendosur përballë disa nga ekipet më të forta duke paralajmëruar sfida emocionuese që në fazën e grupeve.

Në grupin A, PSG, tashmë me Mesin në ekip do të përballet me Manchester City.

Liverpool në grupin B do të ketë mundësinë të ‘hakmerret’ ndaj Atletico Madrid për skualifikimin në sezonin e kaluar. Në të njejtin grup janë edhe Porto me Milan duke formuar një katërshe shumë konkuruese për një vend në 16 më të mirat.

Reali i Madridit dhe Interi takohen sërish në grup ndërsa një përballje tjetër gjigandësh do të jetë ajo mes Bayern Munich dhe Barcelonës.

Kampionët në fuqi, Chelsea i pret Juventus, Zenit dhe Malmo në grupin H.

Ndarja e ekipeve sipas grupeve:

Grupi A: Man City | PSG | RB Leipzig | Club Bruges

Grupi B: Atletico Madrid | Liverpool | Porto | AC Milan

Grupi C: Sporting Lisbon | Borussia Dortmund | Ajax | Besiktas

Grupi D: Real Madrid | Inter Milan | Shakhtar Donetsk | Sheriff Tiraspol

Grupi E: Bayern Munich | Barcelona | Benfica | Dynamo Kyiv

Grupi F: Villarreal | Man Utd | Atalanta | Young Boys

Grupi G: Lille | Sevilla | Salzburg | Wolfsburg

Grupi H: Chelsea | Juventus | Zenit | Malmo

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>