Kadilli dorëzon kandidaturën e tij për kreun e PD-së

Nga Exit News
Kadilli dorëzon kandidaturën e tij për kreun e PD-së

Fatbardh Kadilli ka dorëzuar të premten kandidaturën e tij për garën për kryetarin e Partisë Demokratike. Përmes një deklarate për mediat, Kadilli u shpreh:

“Dorëzova edhe formalisht kërkesën për kandidimin për kreun e PD-së. Është një moment shumë i rëndësishmë në PD, është një moment kthese. Ndonëse është një garë asimetrike sa i përket mjeteve në dispozicion të kandidatëve.”

Ai deklaroi se do të përfaqësojë demokratët dhe nuk do t’i zhgënjej ata.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>