Këshilli Politik vazhdon punën, edhe pas debateve

Nga Exit News
Këshilli Politik vazhdon punën, edhe pas debateve

Këshilli Politik do të mblidhet sërish ditën e hënë, më 17 maj, në orën 10:00. Ndërsa nesër do të vazhdojnë diskutimet mes ekspertëve të reformës dhe OSBE-ODHIR-it.

“Palët riangazhuan vetëveten për të qëndruar në tavolinë dhe negocatiatorët nuk kanë përse të jenë nën trysninë e deklaratave politike. Ekspërtët të vazhdojnë punën që nesër. Eskpertët e OSBE-së do të jenë online me ekspertët tanë.

Në parim vendosëm që mbledhja e radhës të jetë ditën e hënë në orën 10:00 për të vazdhuar punën aty ku e lamë”, tha Damian Gjiknuri, përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, pas mbledhjes së sotme.

Partitë politike u dakordësuan sot për vazhdimin e punës sipas rekomandimeve të OSBE-së

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>