Kolegji Zgjedhor hedh poshtë padinë e PD-së për Vlorën

Nga Exit News
Kolegji Zgjedhor hedh poshtë padinë e PD-së për Vlorën

Kolegji Zgjedhor rrëzoi padinë e Partisë Demokratike kundër vendimit të Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve për mosndryshimin e rezultatit të zgjedhjeve në qarkun e Vlorës, më 1 qershor.

Më 31 maj, Kolegji hodhi poshtë padinë e PD-së për qarkun e Gjirokastrës.

KAS rrëzoi të gjithë ankimimet e kryera nga PD për pavlefshmëri të zgjedhjeve në 9 qarqe të vendit. Tashmë Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë edhe padinë e PD-së për vendimet e KAS.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>