Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PD-së për qarkun Tiranë

Nga Exit News
Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PD-së për qarkun Tiranë

Kolegji Zgjedhor vendosi të martën, 8 qershor rrëzimin e kërkesës së PD-së për marrjen e provave shtesë nga institucionet për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Tiranës.

Kolegji Zgjedhor më parë ka rrëzuar kërkesën e PD-së për marrjen e provave shtesë për qarqet e Gjirokastrës, Beratit dhe Vlorës. PD e ka akuzuar Kolegjin për anësi politike në vendimet e tij. Ndaj PD kërkoi përjashtimin e 7 gjyqtarëve të trupës gjykuese, por kjo kërkesë nuk u pranua nga Kolegji.

PD ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor të gjitha vendimet e KAS për mos pranimin e provave shtesë dhe shpalljen e pavlefshmërisë në qarqet Gjirokastër, Vlorë, Berat, Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier, dhe Shkodër.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>