Komisioni Hetimor mbyll hetimet për Metën

Nga Exit News
Komisioni Hetimor mbyll hetimet për Metën

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta vendosi përfundimin e hetimeve për të, më 26 maj. Anëtarët vendosën dorëzimin e raportit të plotë hetimor të premten, më 28 maj.

Në raport do të administrohen të gjitha deklaratat dhe daljet publike të Metës.

Ky komision u ngrit me kërkesë të 49 deputetëve socialistë, me justfikimin se Presidenti ka shkelur detyrimin e paanësisë të caktuar në Kushtetutë.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>