Koronavirusi 1 viktimë dhe 11 raste të reja nga Covid-19 në Kosovë

Nga Exit News
Koronavirusi 1 viktimë dhe 11 raste të reja nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të enjten se në Kosovë në 24 orët e fundit humbi jetën nga Covid-19 një qytetar.

Ndërkohë, nga testimi i 2 660 mostrave në laboratorët publik dhe privat, kanë rezultuar 11 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 109 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 104 563 raste.

Mbeten 733 raste aktive.

Prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 107 497 raste me COVID-19, prej të cilave tyre dhe 2 248 pacientë kanë humbur jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme