KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Gjirokastër

Nga Exit News
KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Gjirokastër

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë sot drejtuesin e Prokurorisë së Apelit të Gjirokastrës, Gjon Fusha.

Vendimi u dha nga trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa Bungo, Suela Zhegu dhe Pamela Qirko.

Në lidhje me kriterin e pasurisë, KPK nuk gjeti asnjë problematikë, ndërkohë prokurori Fusha u vlerësua pozitivisht në kriterin e profesionalizmit.

Në lidhje me kriterin e figurës, DSIK hartoi dy raporte për prokurorin Fusha, ku në të parën e quante të përshtatshëm për të vazhduar detyrën ndërsa në të dytën jo.

KPK vendosi të hedhi poshtë raportin e dytë me argumentin se është i pabazuar.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>