Kreu i ILD takon Prokurorin e Përgjithshëm

Nga Exit News
Kreu i ILD takon Prokurorin e Përgjithshëm

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani takoi të hënën Prokurorin e Përgjithshëm, Olsian Çela.

Në një njoftim në faqen zyrtare, kreu i ILD shkruan:

“Inspektori i Lartë i Drejtësisë z. Artur Metani zhvilloi një takim pune me Prokurorin e Përgjithshëm z. Olsian Çela.Në krye të këtij takimi të parë institucional, z. Metani vlerësoi bashkëpunimin e deritanishëm, në drejtim të përcjelljes pranë zyrës së ILD, sipas parashikimeve ligjore, të ankesave, arkivës apo të dhënave që zotëronte institucioni i Prokurorit të Përgjithshëm e të depozituara gjatë periudhës kalimtare, deri në ngritjen e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë.”

Metani dhe Çela ranë dakort për të thelluar më shumë bashkëpuniin mes dy institucioneve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>