Leskaj, Shehu, Noka, Bylykbashi dhe Vokshi kundër vendimit të Bashës

Nga Exit News
Leskaj, Shehu, Noka, Bylykbashi dhe Vokshi kundër vendimit të Bashës

Bujar Leskaj, Tritan Shehu, Flamur Noka, Oerd Bylykbashi dhe Albana Vokshi kanë dalë kundra vendimit të kryetarit të PD-së Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, në mbledhjen e kryesisë së PD-së, të enjten.

Sipas burimeve deputetët kanë kërkuar hedhjen në votim të vendimit për përjashtimin e Berishës, në grupin parlamentar dhe në forumet e partisë.

Basha në fillim njoftoi vendimin e tij për përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar i PD-së, dhe më pas zhvilloi mbledhjen me kryesinë e PD-së.

Ndërkohë, Basha kishte njoftuar vetëm 30 minuta para daljes në media vetë Berishën për vendimin, sipas deklaratave të këtij të fundit.

Vendimi për përjashtim u morr bazuar në kërkesën e përsëritur të ambasadores amerikane për përjashtim nga grupi parlamentar i PD-së.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>