Lleshaj do transferojë policët në moshë si roje shkolle

Nga Exit News
Lleshaj do transferojë policët në moshë si roje shkolle

Ministria e Brendshme ka vendosur të kalojë punonjësit e policisë në moshë më të thyer në mbrojtjen e shkollave.

Nisur nga incidentet e fundit në shkolla veçanërisht ato me ngacmime seksuale, Lleshaj deklaroi të martën para Komisionit të Ligjeve:

“Kemi shumë punonjës që janë të vjetër në moshë dhe shërbejnë në ruajtjen e objekteve. E dimë se kemi pasur incidente në shkolla. Ndaj ata do të kalojnë në ruajtjen e këtyre objekteve.”

Nuk dihet ende se si do të kryehet ky proces dhe cilat kritere duhet të plotësojnë policët që do të kalojnë në ruajtjen fizike të shkollave.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>