Maqedonia e Veriut regjistron 22 viktima nga COVID-19

Nga Exit News
Maqedonia e Veriut regjistron 22 viktima nga COVID-19

22 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Janë kryer 716 testime dhe kanë rezultuar pozitivë më COVID-19 75 persona.

Që nga fillimi i pandemisë 94.871 persona janë infektuar.

85.439 pacientë kanë arritur të shërohen nga COVID-19.

Lajme te ngjashme