Mediu thirrje qytetarëve të votojnë PD

Nga Exit News
Mediu thirrje qytetarëve të votojnë PD

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë Partinë Demokratike.

Në një takim me bizneset në Kamëz, Mediu u shpreh se taksat janë rritur dhe qytetarët janë varfëruar.

Ai shtoi se gjatë 8 viteve nuk ka dallim mes shtetit dhe hajdutit që vjedh.

Mbi gjysmë milioni shqiptarë janë larguar, janë njerëz të rinj, profesionistë, intelektualë dhe kjo ka krijuar një problem shumë të madh ekonomik, por edhe social brenda familjeve tona.“, tha ai.

Mediu shtoi se mbas 25 prillit vendi do ndryshojë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme