Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Turizmit lënë 70 turistë në det

Nga Exit News
Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Turizmit lënë 70 turistë në det

Dy urdhëra të ndryshëm nga dy ministri shqiptare i kanë sjellë probleme 70 turistëve të huaj të cilët ishin nisur me anije drejt gjirit të Vlorës dhe ishullit të Sazanit.

Ministria e Mbrojtjes nuk ka lejuar hyrjen e anijes në ishullin e Sazanit, ndërkohë që Ministria e Turizmit ka urdhëruar hapjen e këtij destinacioni për të gjithë vizitoret.

Kjo është hera e tretë që anija niset dhe nuk lejohet të ndalojë në ishullin e Sazanit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>