Myftiu i Shkodrës Sytari: Mos u gënjeni nga propaganda e ISIS-it

Myftiu i Shkodrës Sytari: Mos u gënjeni nga propaganda e ISIS-it isis

Myftiu i Shkodrës Muhamed Sytari në një reagim për News24 i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë të mos gënjehen nga propaganda e ISIS dhe të kthehen në vendin e tyre.

“Familjet e shqiptareve te gënjyer apo te mashtruar nga propaganda false te atyre diteve te kthehen nje ore e me pare ne vendin e tyre”.

Reagimi i Myftiut Syrtari erdhi pas publikimit të historisë së fëmijës së mitur shqiptarë në kampin e ISIS, në Siri, nga emisioni italian “Le Iene”. Për më shumë ndiqni emisionin këtu.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme