Nisin debatet presidenciale në Amerikë, Trump përballë Bidenit në 30 shtator

Nga Exit News
Nisin debatet presidenciale në Amerikë, Trump përballë Bidenit në 30 shtator

Dy kandidatët presidencialë në Amerikë, presidenti aktual Donald Trump dhe demokrati Joe Biden do të përplasen publikisht në debat në 30 shtator.

Debati i parë mes kandidatëve në këto zgjedhje do të drejtohet nga moderatori i Fox News, Chris Wallace.

Debati vjen pak ditë pas publikimit nga gazeta The New York Times e dokumenteve të pagesave të taksave të presidentit, të cilat ai i ka quajtur ‘lajme të rreme’.

Pritet që debati të fokusohet në konfliktin me Kinën, pandeminë e Covid-19, papunësisë dhe zhvillimin ekonomik në Amerikë.

Rreth 100 milionë amerikanë parashikohet të ndjekin drejtëpërsëdrejti debatin.

Për shkak të situatës, shtrëngimi i duarve në fillim të debatit, një akt tradicional në debatet presidenciale, nuk të bëhet.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>