Papa Francesco: Hiqni dorë nga “surrogatët e dashurisë” për dashurinë e vërtet

Nga Exit News
Papa Francesco: Hiqni dorë nga “surrogatët e dashurisë” për dashurinë e vërtet

Papa Francesco publikoi në mesditën e të shtunës, në Twitter një mesazh me të cilin i fton të gjithë të lënë menjanë varësitë fizike, si droga, paraja, karriera dhe t’i drejtohen dashurisë së zotit.

“Nëse kërkon të gjesh kuptimin e jetës tënde, dhe duke mos e gjetur, e ke lënë veten në dorë të “surrogatëve të dashurisë” si pasuria, karriera, argëtimet, ose varësi të caktuara, lërë veten në kujdesin e Jezusit dhe do kuptosh se ke qënë gjithmonë i rrethuar me dashuri”, shkruan Papa Francesco në Twitter.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>