Partia e Topallit prezanton kandidatët për deputetë në Tiranë

Nga Exit News
Partia e Topallit prezanton kandidatët për deputetë në Tiranë

Lëvizja për Ndryshim ka prezantuar ditën e martë kandidatët pëer deputetë në Tiranë.

Kryetarja kësaj partie, Jozefina Topalli deklaroi se kjo është lista më e mirë e 30 viteve. Në një deklaratë për mediat, Topalli pohoi se në këtë listë janë profesionistë e të rinj me rezultate të shkelqyera.

Do të prezantojmë bashkë me kandidatët sipas rretheve edhe programin tonë, është lista më e mirë e tre dekadave, mjek, profesionist, të rinj të studiuar me rezultate të shkëlqyera, janë modeli i deputetit që gjithë jetën time kam ndërruar që të kem në parlament”

Topalli shtoi se partia e saj do të sjellë figura të reja dhe një politikë të ndryshme nga partitë tradicionale.

“Ne do të zëvendësojmë politike cinke me politikën e shpresën, nuk kemi pse të jemi më pak guximtar, se gjysma tjetër që përgjysmoi partitët e vjetër, boll më me riciklim të të njëjtave persona, që kanë provuar çdo post, boll më që duan vetëm gënjeshtra dhe të pasurojnë familjen e tyre, përtej të treve, Ramës, Bashës, e Metës”

Lista e plotë:

 1. Elida Hoxha, pedagoge
 2. Robert Çitozi, profesor
 3. Lorenc Radovani, pedagog
 4. Meri Krisaq Lalai, pedagoge/redaktore
 5. Stela Jakova, menaxhim biznesi
 6. Aben Basho, pedagog/botues
 7. Lek Negri, pedagog
 8. Franceska Memia
 9. Jonuz Osman Agaj
 10. Polikron Polluçi, mjek
 11. Daniela Kavaja

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme