Pas Trumpit, testohet për Covid dhe Joe Biden

Nga Exit News
Pas Trumpit, testohet për Covid dhe Joe Biden

Kandidati demokrat për president Joe Biden dhe gruaje e tij Jill nuk janë infektuar me Covid-19.

Shqetësimi për infektimin e tyre u rrit pasi disa orë më parë presidenti Trump njoftoi se ai dhe gruaja e tij Melania janë infektuar. Trump dhe Biden ishin të dy të pranishëm në debatin presidencial në 30 shtator.

një postim në Twitter, Biden shkroi:

“Jam i lumtur të njoftoj se Jill dhe unë kemi dalë negative për COVID-19. Faleminderit të gjithëve për shprehjen e shqetësimit me mesazhet tuaja. Shpresoj që kjo të shërbejë si një kujtesë: vendose maskën, mbaj distancën dhe laji duart.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>