PD akuzon qeverinë për monopolizim të tregut të testeve Covid-19

Nga Exit News
PD akuzon qeverinë për monopolizim të tregut të testeve Covid-19

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi akuzon qeverinë se po monopolizon tregun e testeve Covid-19 në Shqipëri, duke lejuar vetëm 2 laboratorë privatë të licensuar.

Vokshi bën një krahasim me Kosovën, ku deri tani ka 55 laboratorë privatë të licensuar për testimin Covid-19.

Qeveria Kosovare po mendon subvencionimin e pjesshëm të çmimit të analizave për qytetarët, ndërsa ajo në Shqipëri ka lejuar një çmim sa dyfishi i atij në Kosovë dhe madje ka mbyllur edhe laboratorë publikë që mund të kryenin testimin, denoncon Vokshi në një shënim në rrjetin social Facebook.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>