PD: borxhi prej 650 milionë euro do të përdoret për projekte korruptive

Nga Exit News
PD: borxhi prej 650 milionë euro do të përdoret për projekte korruptive

Partia Demokratike tha se qeveria Rama do të përdori borxhin prej 650 milionë euro për projekte korruptive.

Përmes, Jorida Tabakut, PD shprehet se bizneset po mbyllet, dhe ekonomia po falimenton. “Ekonomia sot është në prag falimenti, bizneset po mbyllen, njerëzit marrin ushqim me lista, por Edi Rama vazhdon të firmosë koncesione korruptive 2,2 miliardë euro”, shkruan Jorida Tabaku në një postim në Facebook.

Tabaku u shpreh se borxhi do të shkojë për 5 oligarkët e vendit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme