PD kallëzon në SPAK koncesionin e fiskalizimit të hidrokarbureve

Nga Exit News
PD kallëzon në SPAK koncesionin e fiskalizimit të hidrokarbureve

Partia Demokratike (PD) kallëzoi në Prokurorinë Speciale Antikorrupsion (SPAK) koncesionin e monitorimit të faturave të shitjes dhe blerjes së hidrokarbureve.

Agron Shehaj dhe Çlirim Gjata u shprehën se nëse SPAK heton këtë koncesion atëherë kryeministri Rama mund të përfundojë në burg.

“Nuk ka asnjë dyshim se kjo është një aferë e rëndë korruptive, e cila, nëse hetohet siç duhet, do ta çojë drejtësinë tek Edi Rama”, u shpreh Agron Shehaj, pas dorëzimit të padisë për median.

Sipas PD-së, “qeveria ka paracaktuar që tre klientë të saj të gjurmojnë transaksionet financiare në fushën e hidrokarburëve”.

“Ky vendim, në fushatë zgjedhore shkel rregullat e zgjedhjeve, mbyll tregun në tre duar dhe, mbi të gjitha, fut duart në xhepat e qytetarëve, duke e bërë karburantin akoma më të shtrenjtë”, shtoi Shehaj.

Ai u shpreh se Rama po e bënë të gjithë këtë sepse “është në panik nga humbja e pushtetit. Edi Rama është në panik, sepse e kupton që fundi i tij ka filluar”.

“Koha e Edi Ramës ka mbaruar! Është koha për ndryshim! Është përgjegjësi e Partisë Demokratike të sjellë ndryshim në të gjitha fushat ku Edi Rama ka dështuar”, përfudnoi Shehaj.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>