Përditësimi, 19 shtator: 780 raste të reja dhe 6 humbje jete nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësimi, 19 shtator: 780 raste të reja dhe 6 humbje jete nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë të dielën bëri me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 6 qytetarë nga COVID-19 dhe  janë regjistruar 780 raste të reja infektimesh.

Vijon rritja e rasteve aktive dhe shtrimeve në spital, ku aktualisht janë 12 789 pacientë të infektuar në të gjithë vendin dhe 224 të shtruar në Spitalet Covid, prej të cilëve 19 raportohet të jenë në gjendje të rënduar.

Pjesa më e madhe e rasteve aktive janë të përqëndruara në Tiranë, 5394, pasuar Shkodra me 1338 dhe Fieri me 1209  infektime.

Ndërkohë, janë shëruar 575 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 147 584 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (19 Shtator 2021)

Raste të reja ditore        780
Të shëruar në 24 orë      757
Të shtruar në spitale       224
Humbje jete në 24 orë     6
Testime ditore                 4022

Testime totale              1,151,640
Raste pozitive               162,953
Raste të shëruara         147,584
Raste Aktive                   12,789
Humbje jete                     2,580

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             5,394
Shkodër          1,338
Fier                  1,209
Durrës             1,188
Vlorë               781
Lezhë              635
Elbasan           643
Berat               502
Korçë              295
Kukës              307
Gjirokastër      274
Dibër                224

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>