Përfundon protesta e Aleancës për Teatrin

Nga Exit News
Përfundon protesta e Aleancës për Teatrin

Protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit përfundoi pas dy orë e gjysëm. Protesa u mbajt para sheshit të Ministrisë së Brendshme që prej orës 16:30.

Në protestë morën pjesë aktorët, shoqëri civile dhe qytetarë të Tiranës. Gjithashtu të pranishëm ishin dhe kryetari i PD Lulzim Basha, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe përfaqësues të partive brenda koalicionit opozitar.

Protesta u lajmërua ditën e dielë nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, pasi bashkia prishi Teatrin Kombëtar në orët e para të mëngjesit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>