Policia italiane konfiskon një zarf me plumba drejtuar Papa Frençeskut

Nga Exit News
Policia italiane konfiskon një zarf me plumba drejtuar Papa Frençeskut

Policia italiane konfiskoi të hënën një zarf i drejtuar Papa Françeskut, që përmbante tre plumba pistolete.

Sipas autoriteteve, zarfi u kap  në një strukturë të klasifikimit të postës pranë qytetit verior italian të Milanos.

Punonjësit e postës thirrën policinë pasi skanuan zarfin, në qytetin e Peschiera Borromeo-s.

Policia deklaroi për Reuters se zarfi ishte dërguar nga Franca dhe i drejtohej adresës “Papës, Vatikanit, në Sheshin e Shën Pjetrit”.

Vatikani ende nuk ka lëshuar koment mbi ngjarjen.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>