PR e para që firmos marrëveshjen e koalicionit me PD-në

Nga Exit News
PR e para që firmos marrëveshjen e koalicionit me PD-në

Partia Republikane ka arritur marrëveshje me Partinë Demokratike për të qënë pjesë e koalicionit të kësaj të fundit në zgjedhje.

PR është i pari nga partitë e vogla, e cila firmosi marrëveshjen për të qënë pjesë e koalicionit të PD-së. Ndërkohë pritet që në orët në vijim të firmosin dhe aleatët e tjerë.

Në një deklaratë për mediat, kreu i PR, Fatmir Mediu u shpreh:

“Kjo marrëveshje ka përmbledhur të gjitha marrëdhëniet, qëndrimet, që i shërbejnë fitores. Marrëveshja i jep autoritetin ligjor PD, si parti lider, që të përcjellë në KQZ raportet politike të çdo partie politike”

Sot është dita e fundit për rregjistrimin e koalicioneve pranë KQZ-së.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme