Presidenca i përgjigjet Ramës: Ramaforma mbaron në 25 prill

Nga Exit News
Presidenca i përgjigjet Ramës: Ramaforma mbaron në 25 prill

Presidenca reagoi pas deklaratave lavdëruese të Kryeministrit Rama ndaj Ardian Dvoranit, pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit.

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi në një postim në Facebook, e quajti kryeministrin Rama “faqezi”. Ai shtoi se “Ramaforma ngordh më 25 prill me 3 milion shpulla dhe shkelma të shqiptarëve, kundër teje, oligarkëve dhe diplomatëve të korruptuar deri në palcë”.

DASH falenderoi 12 drejtuesit e institucioneve të drejtësisë në botë për luftën e tyre ndaj korrupsionit.

Mes tyre ishte edhe Ardian Dvorani në postin e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe ekspert i hartimit të reformës.

Kryeministri Rama falenderoi në Tëitter Dvoranin dhe e konsideroi deklaratën e DASH përgjigje ndaj të “Keqes” që kritikoi atë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>