Protesta në mbrojtje të Palestinës, Policia heton 15 protestues

Nga Exit News
Protesta në mbrojtje të Palestinës, Policia heton 15 protestues

15 persona të pranishëm në protestën e së dielës në mbrojtje të Palestinës nga sulmet e Izraelit u hetuan penalisht nga Policia. Ata akuzohen për protest të paligjshme dhe moszbatim i masave antiCovid në vend.

Protesta e së dielës u zhvillua në Sheshin ‘Skenderbej’ dhe më pas vazhdoi drejt rrugës së ‘Kavajës’. Protestuesit mbani në duar pankarta kundra Izraelit dhe pro mbrojtjes së Palestinës. Ata u përplasën me policinë.

Në vend janë ndaluar grumbullimet me më shumë se 10 persona për shkak të koronavirusit.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>