PS kërkon mbledhjen e Këshillit Politik në 22 korrik

Nga Exit News
PS kërkon mbledhjen e Këshillit Politik në 22 korrik

Bashkëkryetari i Këshillit Politik nga mazhoranca, Damian Gjiknuri ka propozuar që mbledhja e rradhës të mbahet pasditën e së mërkurës, pas thirrjes së kryeministrit Rama për të vijuar punën sa më shpejt.

Përmes një emaili, Gjiknuri ka njoftuar anëtarët e Këshillit për marrëveshjen e arritur me opozitën parlamentare dhe kërkon që në 22 korrik në orën 17:00 të mblidhet Këshilli Politik për diskutimin e ndryshimeve Kushtetuese.

Pjesë e takimit do të jetë edhe kryeministri Edi Rama.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>