Reforma zgjedhore / Ambasadorja amerikane dhe Presidenti Meta nxisin palët ta mbyllin brenda 31 majit

Nga Exit News
Reforma zgjedhore / Ambasadorja amerikane dhe Presidenti Meta nxisin palët ta mbyllin brenda 31 majit

Ambasadorja Kim ka ripostuar në twitter një mesazh të Presidentit Meta, i cili ka nxitur palët të përfundojnë reformën zgjedhore brenda datës 31 maj.

Mbledhja e sotme e Këshillit Politik u mbyll pa dakordësi. Palët ende nuk ka gjetur ende dakordësinë për përdorimin e teknologjisë në zgjedhje: votimin dhe numërimi elektronik. Ndërsa çështja e sistemit zgjedhor duket se nuk do jetë në rendin e ditës.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme