Shtyhet fillimi i vitit akademik, mësimi nis më 18 tetor

Nga Exit News
Shtyhet fillimi i vitit akademik, mësimi nis më 18 tetor

Viti i ri akademik do të nisë më datën 18 tetor, njoftoi ministrja e Arsimit Evis Kushi, të mërkurën. Nisja e mësimit në universitete u shty me një javë për shkak të procesit të vaksinimit.

Ambientet e universiteteve do të jenë të hapura me personel mjekësor të gatshëm për të kryer vaksinimet, theksoj Kushi.

Qeveria vendosi vaksinimin e detyrueshëm të pedagogëve dhe studentëve para nisjes së mësimit në auditore, në muajin shtator.

Për këtë arsye në hyrje të universiteteve u vendosën ekipet e vaksinimit. Ndërsa muaji shtator dhe tetor do të vazhdojë të jetë muaji i hapur i vaksinimeve.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>