Soreca uron kandidatët për në Shkollën e Magjistraturës: Ju jeni e ardhmja e drejtësisë

Nga Exit News
Soreca uron kandidatët për në Shkollën e Magjistraturës: Ju jeni e ardhmja e drejtësisë

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca i uroi të premten ‘suksese’ kandidatëve për 100 vende në Shkollën e Magjistraturës. Soreca theksoi se ata janë e ardhmje e Reformës në Drejtësi, zbatimi i së cilës duhet të vazhdojë.

një postim në Twitter, Soreca shkruan:

“Reforma në Drejtësi po ecën përpara dhe zbatimi i saj duhet të vazhdojë. Është mirë të shohësh shumë të rinj shqiptarë të gatshëm të jenë pjesë e sistemit të ri të drejtësisë.

Ne i urojmë më të mirat aplikantëve të sotëm për magjistratë dhe këshilltarë.

 277 kandidatë për 100 vende për këtë vit akademik në Shkollën e Magjistrasturës. Shkolla ka të ardhmen e Reformës në Drejtësi në duart e saj dhe BE është në anën e saj. Shqipëria ka nevojë për magjistratë të rinj, që janë vërtet të pavarur, të gatshëm të rezistojnë nga ndërhyrjet politike dhe presioneve.”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme