Vokshi, qytetaret paguan dështimin e Ramës me pandeminë

Nga Exit News
Vokshi, qytetaret paguan dështimin e Ramës me pandeminë

Partia Demokratike akuzoi kryeministri Edi Rama për dështim në përballimin e krizës së Covid-19. Në një njoftim për media, deputetja e PD-së Albana Vokshi u shpreh se:

“Shqipëria me numrin më të lartë të vdekjeve në Europë që nga fillimi i pandemisë. 10 mijë vdekje më shumë. Dështimin e Edi Ramës me pandeminë e paguan qytetarët e thjeshtë, të cilët mbetën të pambrojtur ndërkohë që përgjigjja e vetme që qeveria kishte, ishte si përherë propaganda”.

Vokshi u shpreh se këto shifra janë pasoja e sundimit të një pakice, e cila ka harruar popullin:

“Rama refuzoi planin e PD me 5 pika, sepse ai kishte planin e tij për të plaçkitur taksat e shqiptarëve edhe në kohë pandemie. Këto janë pasojat e pashmangshme të sundimit të një pakice që ka braktisur shqiptarët dhe punon vetëm për veten dhe klientët e saj”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme