Yuri Kim dhe Olta Xhaçka lundrojnë në Vlorë

Nga Exit News
Yuri Kim dhe Olta Xhaçka lundrojnë në Vlorë

Ambasadorja e Shtteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka treguar se SHBA qëndron “krah për krah” Shqipërisë si aleatë në NATO duke lundruar me një anije në bregdetin e Vlorës, bashkë me ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

“Përkushtimi i Shqipërisë ndaj NATO-s mbetet një përparësi kryesore për qeveritë e Shteteve të Bashkuara dhe shqiptare.”, shkruan Kim në Facebook.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme