Zgjidhet kryebashkiakja e re e Lushnjes

Nga Exit News
Zgjidhet kryebashkiakja e re e Lushnjes

Eriselda Sefa u zgjodh të premten kryebashkiakja e re e Bashkisë Lushnje, nga Këshilli Bashkiak. Sefa më parë ka qënë zëvendëskryetare e Bashkisë.

Zgjedhja e saj në krye të Bashkisë u bë pasi kryebashkiaku Fatos Tushe u shkarkua nga Kryeministri Edi Rama, pas arrestimit nga SPAK për korrupsion.

Tushe u arrestua për korrupsion në një tender me vlerë 24 milionë lekë, për ndërtimin e kanalit vaditës në rrethinat e Lushnjes.

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit la në burg të ish-kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe, si dhe 15 personave të tjerë të arrestuar, më 8 korrik për akuzën e korrupsionit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>