18 magjistratë hetohen nga ILD për vendime në shkelje me ligjin

Nga Exit News
18 magjistratë hetohen nga ILD për vendime në shkelje me ligjin

18 magjistratë po hetohen nga Inspektori i Lartë i Drejtësisë, ILD për lirime para kohe me kusht, zvarritje të proceseve gjyqësore dhe shkleje të etikës.

Në një deklarët për shtyp, ILD njoftoi se prej datës 1 shkurt 2020, janë kryer mbi 3900 ankesa, 90 përqind e ankesave janë kryer nga qytetarët.

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka nënshkruar edhe një marrëveshje me Prokurorin e Përgjithshëm, Olsian Çela për bashkëpunimin për identifikimin e shkeljeve të magjistrantëve në sistem.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>