3 viktima dhe 47 të infektuar të rinj në Kosovë

Nga Exit News
3 viktima dhe 47 të infektuar të rinj në Kosovë

Tre pacientë me Covid-19 kanë humbur jetën në Kosovë në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e viktimave në vend në 622.

47 të infektuar të rinj janë zbuluar në 24 orët e fundit. Për të disatën ditë radhazi, në Kosovë numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se 100, duke shënuar rënie krahasuar me javët e fundit.

Që prej fillimit të pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 15 472 të infektuar.

Prej tyre 1 572 janë ende të sëmurë aktivë, ndërsa 13 278 pacietë janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme