30 vjeçari në Australi mashtron për t’i shpëtuar karantinës, arrestohet nga policia

Nga Exit News
30 vjeçari në Australi mashtron për t’i shpëtuar karantinës, arrestohet nga policia

Në Australi një burrë akuzohet se ka gënjyer duke pretenduar se gjyshi i tij ishte i sëmurë dhe në rrezik për jetën, për të dalë më shpejt nga karantina.

30 vjeçarit i ishte kërkuar të qëndronte në karantinë në një hotel pasi mbërriti në aeroportin e Sidenit ditën e premte.

Por ditën tjetër ai u largua pasi dorëzoi një dokument në dukje i vlefshëm, që tregonte se ai kishte udhëtuar drejt Sidenit për të takuar gjyshin e tij që ndodhej në spital me një sëmundje vdkjeprurëse.

Policia më vonë vërtetoi se dokumenti ishte fals dhe zbuloi se gjyshi i 30 vjeçarit nuk ishte fare në spital.

30 vjeçari u arrestua dhe u akuzua për shkelje të rregullave për parandalimin e koronavirusit për të cilën gjykata do të marri vendim në 12 tetor.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>