4 viktima dhe 153 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

4 viktima dhe 153 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të mërkurën se në Kosovë në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 viktima.

Ndërkohë, nga testimi i 1.474 mostrave në laboratorët publik dhe privat, kanë rezultuar 153 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 310 pacientë, teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 96.322.

Mbeten  7.347 raste aktive.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 1 rast (79 vjeç), Mitrovicë 1 rast (78 vjeç), Prizren 1 rast (83 vjeç), Viti 1 rast (73 vjeç).

Prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 105.864 raste me COVID-19, prej të cilave tyre dhe 2.195 pacientë kanë humbur jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme