Kosova
Kosova shpall të hënën ditë zie

Kosova shpall të hënën ditë zie

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e shpalli të hënën ditë zie, pas aksidentit të autobusit në Kroaci, që shkaktoi 10 viktima dhe mbi 40 të...

Vuçiç-Kurti takohen në Bruksel

Vuçiç-Kurti takohen në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Kurti dhe Presidenti i Serbisë Vuçiç do të takohen të hënën, më 19 korrik në Bruksel. Takimi u njoftua në fillim të...

Arsimi i lartë publik në Kosovë falas

Arsimi i lartë publik në Kosovë falas

Arsimi i lartë publik në Kosovë do të jetë falas. Lëvizja Vetëvendosje njoftoi të premten përmes një postimi në Facebook se ministrja e Arsimit Arbërie...

Kosova lehtëson disa masa anti-COVID

Kosova lehtëson disa masa anti-COVID

Kosova ka vendosur të mërkurën të lehtësojë disa nga masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Kështu, në ambjentet e mbyllura do të lejohen aktivitetet...

12362