5 të plagosur dhe 11 të vdekur brenda 24 orëve në SHBA

Nga Exit News
5 të plagosur dhe 11 të vdekur brenda 24 orëve në SHBA

5 të plagosur dhe 11 të vdekur u shënuan brenda 24 orëve në SHBA si pasojë e 3 sulme me armë. Sulmet ndodhën kështu:

Pesë persona u plagosën pas një sulmi me armë në, Louisiana. Sulmi ndodhi gjatë ditëlindjes së nëj 12 vjeçari. Ende nuk dihen arsye dhe autorët.

Tre persona u qëlluan për vdekje në Texas, SHBA, të hënën. Nga ish-zëvendës sherifi i vendit. Viktimat ishin dy meshkuj me një ngjyrë dhe një grua hispanike. Viktimat dhe sulmuesi njiheshin me njëri-tjetrin.

Tetë punonjës të FedEx në Indianapolis u vranë nga një sulm me armë. Autori, ish punonjës i FedEx vrau vetën pas ngjarjes. Viktimat ishin anëtarë të besimit Sikh.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme