50 vjeçari shqiptar në Kretë akuzohet për tentativë vrasje nga e shoqja

50 vjeçari shqiptar në Kretë akuzohet për tentativë vrasje nga e shoqja

Një 50 vjeçar shqiptar u arrestua të martën nga policia greke, pasi akuzohet se ka tentuar të vriste bashkëshorten me çekiç.

Ngjarja e rëndë ndodhi në ishullin e Kretës.

Gruaja ka shkuar në Polici dhe ka bërë denoncimin kundër burrit të saj, raporton gazetari Shpëtim Zinxhiria.

Policia, më pas, kontrolloi makinën e 50- vjeçarit, ku gjeti rmën e ftohtë me të cilën dyshohet se kërkoi të vriste gruan e tij.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme