69 të burgosur arratisen nga burgu i Libanit

Nga Exit News
69 të burgosur arratisen nga burgu i Libanit

69 të burgosur u arratisën nga burgu i Libanit të shtunën. 5 prej tyre u vranë kur makina e tyre u përplas me një pemë gjatë ndjekjes nga policia, dhe 8 prejt yre u arrestuan raportojnë burime për Reuters.

Autoritetet kanë nisur një hetim për arratisjet nga burgu. Në prill Amnesty International tha se brenda në burgjet e Libanit kanë shpërthyer përplasje për gjendjen e Covid-19.

Ndërkohë qeveria libanese ka marrë masa për uljen e numrit të të burgosurve, duke nxjerrë nga burgu ata që tashmë e kanë kryer dënimin.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>