Ali Ahmeti dëshmon para prokurorit special në Prishtinë

Nga Exit News
Ali Ahmeti dëshmon para prokurorit special në Prishtinë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti po merret në pyetje si dëshmitar në çështjen Thaçi, Veseli dhe të tjerë, nga Prokuroria Speciale e Kosovës, me seli në Hagë.

Intervistimi i tij po zhvillohet në Prishtinë dhe ka filluar në orë 9:30. Ai do të vazhdojë edhe nesër.

 Ahmeti u thirr si dëshmitar më 22 korrik 2020.

Prokurorët në Hagë kanë morrën në pyetje për 4 ditë rresht edhe presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme